Екстрене фінансування

Esta página se actualiza regularmente con la financiación de emergencia disponible para los medios de comunicación y los periodistas de Ucrania y la región.

The Fix зв’язує медіа з іншими донорами та/або допомагає із заявками на гранти, щоб працівникам медіа в Україні не доводилося витрачати час на оформлення документів. Ви можете зв’язатися з ними, написавши на partnerships@thefix.media.

Civil Rights Defenders

Civil Rights Defenders надає гранти на захист правозахисників та громадських організацій, у тому числі журналістів, зокрема надається фінансова допомога на переїзд, обладнання, транспорт та різні інші аспекти.

Комітет захисту журналістів (CPJ)

Програма допомоги журналістам Комітету захисту журналістів надає екстрені гранти журналістам, які опинилися в скрутному становищі, через Фонд Джина Робертса. Фонд був перейменований на честь Джина Робертса, американського журналіста та колишнього голови правління CPJ, який відіграв важливу роль у створенні програми допомоги журналістам. Щоб звернутися за невідкладною допомогою, отримати пораду з безпеки або повідомити про порушення свободи преси, пишіть на електронну пошту emergencies@cpj.org.

Міжнародна федерація журналістів (IFJ)

Фонд безпеки IJF – це рятувальний круг для журналістів, які стикаються з насильством, переслідуванням і погрозами або потребують медичної допомоги. Це яскравий приклад солідарності журналістів, які надають негайну допомогу тим, хто знаходиться в небезпеці та потребує допомоги в усьому світі. Щоб звернутися за невідкладною допомогою, пишіть на електронну адресу ifj@ifj.org та завантажте анкетну форму тут:

Швидке реагування на свободу ЗМІ (MFRR)

Служба швидкого реагування на свободу ЗМІ (MFRR) відстежує, контролює та реагує на порушення свободи преси та ЗМІ в країнах-членах ЄС і країнах-кандидатах. MFRR організовано альянсом на чолі з Європейським центром свободи преси та медіа (ECPMF), включаючи ARTICLE 19 , Європейську федерацію журналістів (EFJ), Free Press Unlimited (FPU), Інститут прикладної інформатики при Університеті Лейпцига (InfAI), Міжнародний інститут преси (IPI) та CCI/Osservatorio Balcani e Caucaso Transeuropa (OBCT). Проект стартував у 2020 році і фінансується Європейською комісією. Погрози журналістам і працівникам ЗМІ часто вимагають невідкладних і швидких реакцій, щоб забезпечити безпеку тих, хто став мішенню, а також допомогти журналістам та працівникам ЗМІ, яким загрожує судове переслідування, лише за те, що вони виконують свою роботу. Альянс бере участь у підтримці журналістів у цих питаннях, надаючи юридичну (legal support) та практичну підтримку (practical support), громадську пропаганду та інформацію для захисту журналістів та працівників ЗМІ. Щоб звернутися за невідкладною допомогою, заповніть анкетну форму тут:

Free Press Unlimited

Free Press Unlimited керує міжнародним фондом репортерів. Цей міжнародний фонд надзвичайних ситуацій надає безпосередню допомогу журналістам та ЗМІ, дозволяючи їм якнайшвидше відновити роботу у разі виникнення кризової ситуації. Короткострокова підтримка надається незалежно від засобу масової інформації та сфери, яку охоплює журналіст чи ЗМІ, і висвітлює, серед іншого: Витрати на проживання: короткострокова підтримка журналістів, які не можуть працювати, або витрати на тимчасову втечу з небезпечної чи вразливої ​​ситуації; Підтримка родини:тимчасова допомога членам сімей журналістів, Щоб отримати допомогу, заповніть анкету:

Reporters Without Borders (RSF)

“Репортери без кордонів” є однією з провідних НУО у світі, яка займається захистом та просуванням свободи інформації. RSF надає надає фінансову та адміністративну допомогу професійним журналістам і громадянам-журналістам, щоб допомогти їм захиститися, а також сім'ям ув'язнених журналістів. «Репортери без кордонів» пропонують журналістам, яким загрожує небезпека, надсилати прохання про допомогу за адресою: support2@rsf.org або дзвонити за телефоном +33 1 4483 8466.

Rory Peck Trust

Rory Peck Trust керує Кризовим фондом, який надає гранти журналістам-фрилансерам, щоб допомогти з витратами, пов’язаними з негайною кризою, як особистими, так і у випадках форс-мажорних обставин, таких як стихійні лиха чи політичні та громадянські заворушення. Заявки від фрілансерів з України заохочуються. Грант від Кризового фонду може допомогти з витратами на тимчасове переміщення та тимчасове проживання, а також комплекти безпеки, включаючи бронежилети та шоломи тощо. Ці заявки розглядатимуться як пріоритетні. Якщо у вас виникли додаткові запитання щодо Фонду, надішліть повідомлення на адресу assistance@rorypecktrust.org

Національний фонд демократії

National Endowment for Democracy (NED) — це приватна некомерційна фундація, яка займається розвитком та зміцненням демократичних інституцій у всьому світі. Команда NED Ukraine працює цілодобово, щоб знайти шляхи підтримки партнерів у країні. Якщо ви стали жертвою DDOS-атаки, NED може направити вашу організацію до Cloudflare, американської компанії з питань веб-інфраструктури та безпеки веб-сайтів, яка надає мережу доставки вмісту та послуги з пом’якшення DDoS-атак. Cloudflare пропонує безоплатний захист від DDOS-атак для організацій, рекомендованих NED. Щоб отримати доступ до екстреного фінансування, журналісти та працівники ЗМІ можуть писати на ukraine@ned.org з ідеями та пропозиціями щодо швидкого доступу до непередбачених коштів.

Європейський фонд демократії

The European Endowment for Democracy (EED) – незалежна організація, яка надає гранти, підтримує людей, які прагнуть до демократії в країнах Європейського сусідства – Східного партнерства, Близького Сходу та Північної Африки, Західних Балкан та інших країн. У виняткових і чітко обґрунтованих ситуаціях EED може обробляти обмежену кількість запитів на терміновій основі. Подати заявку на підтримку можна на веб-сайті EED. Щоб подати запит на екстрену допомогу, ви повинні поставити галочку внизу форми заявки та надати коротке пояснення, чому ваш запит є терміновим, а також потенційні наслідки, якщо ви не отримаєте фінансування терміново. Ви можете подати заявку на підтримку за допомогою безпечної форми заявки на веб-сайті EED. Проте заявники, чия безпека піддається особливому ризику та не бажають подавати інформацію через онлайн-форму заявки, можуть подати свою заявку безпосередньо, використовуючи наскрізне зашифровані електронні листи нижче:

Електронна адреса Protonmail: secretariat@signalmail.org

Електронна адреса Tutanota: secretariat@tutanota.de

Frontline Defenders

У 2001 році Frontline Defenders запустила програму грантів на захист, щоб надати швидку та практичну фінансову підтримку правозахисникам, які знаходяться в групі ризику. Гранти на захист можуть оплачувати заходи щодо покращення безпеки та захисту правозахисників та їхніх організацій, включаючи, але не обмежуючись: підвищення фізичної безпеки організації чи особи, цифрова безпека та безпека зв'язку; надання допомоги правозахисникам, які зазнають судових переслідувань; оплата медичної допомоги правозахисникам, які зазнали нападу або постраждали внаслідок мирної правозахисної діяльності; надання допомоги сім'ї ув'язненим правозахисникам або членам сімей, які перебувають у зоні ризику через діяльність правозахисника. Гранти надаються на суму до 7500 євро. Щоб отримати грант, заповніть зашифровану форму заявки на грант безпеки в Інтернеті:

Європейський центр свободи преси та медіа (ECPMF)

Наразі Європейський центр свободи преси та медіа не надає грантів, але пропонує тимчасове переміщення журналістів та медіа-працівників, які працюють у ризикових умовах, до Лейпцига, Німеччина (до 6 місяців). Також надається індивідуальне керівництво та фінансова підтримка в еміграції для журналістів, які прибули до Німеччини. Програма «Журналісти-резиденти» (JiR) включає: візову допомогу, притулок, медичне страхування; психосоціальну підтримку; стипендію. Щоб звернутися за допомогою, пишіть на електронну пошту support@ecpmf.eu

Фонд нової демократії (NDF) – Фонд швидкого реагування

Фонд швидкого реагування призначений для громадських організацій, правозахисників, художників, режисерів і журналістів у надзвичайних ситуаціях, конфліктах та серйозних політичних або законодавчих змінах. У відповідь на кризу в Україні після російського вторгнення, Фонд швидкого реагування запровадив два швидких шляхи для «Коштів екстреної допомоги особам та групам, які перебувають під загрозою»:

  • Для грантів до 200 000 датських крон один член відбіркової комісії та один оцінювач або, якщо це неможливо, принаймні дві особи з групи адміністрування NDF схвалює заявку паралельно з процедурою без заперечень Міністерства закордонних справ Данії.

  • Для грантів від 200 000 датських крон до 400 000 датських крон заявка на додаток до процедури, описаної вище, також буде схвалена відбірковою комісією за «тихою процедурою», яка буде вирішена протягом 24 годин. У цих випадках заявки можна описати елементарно та передбачені бюджетом.

Дізнайтесь більше інформації та як подати заявку тут:

Lifeline Embattled CSO Assistance Fund

Lifeline Embattled CSO Assistance Fund — це консорціум із 7 міжнародних неурядових організацій, які надають гранти на екстрену допомогу організаціям громадянського суспільства, включаючи журналістські організації, які стикаються з загрозами через свою правозахисну роботу, а також гранти на швидке реагування та гранти на захист громадянського простору для подолання ширших загроз та свободи асоціацій та зібрань. Фонд керується через дві правозахисні організації Freedom House і Front Line Defenders.

Підтримані 17 урядами та фондами, їхні короткострокові гранти зокрема охоплюють безпеку, медичні витрати, юридичне представництво, відвідування в’язниць, моніторинг судового процесу, тимчасове переміщення, заміну обладнання та інші терміново необхідні витрати.

І Freedom House, і Front Line Defenders надають невідкладну допомогу ОГС та їхнім співробітникам через Фонд допомоги громадським організаціям Lifeline Embattles. Кожна організація має свої критерії, і з ними можна зв’язатися для отримання додаткової інформації. Зверніть увагу, що Lifeline не схвалює повторювані запити.

За допомогою звертайтеся до eurasia@csolifeline.org.

Фонд Солідарності Польщі

Фонд Солідарності Польщі є одним із ключових учасників у секторі польського співробітництва в галузі розвитку. Фонд нещодавно оголосив конкурс грантів для польських НУО (вітається партнерство з іншими країнами). Метою є підтримка репресованих людей, аналітичних центрів та медіа з України та Білорусі. Є можливість претендувати на малі та великі гранти. Співфінансування, що надається в рамках малих грантів, становить від 50 000 до 250 000 злотих. Малі гранти рекомендовані організаціям, які ще не співпрацювали з ФШМ. Співфінансування, що надається за великими грантами, становить до 1 500 000 злотих. Великі гранти рекомендують організаціям, які вже мають досвід співпраці з ФШМ або досвід реалізації високобюджетних проектів у країнах Східного партнерства.

PEN America

PEN America розширив свій давній екстрений фонд письменників у рамках зусиль, спрямованих на підтримку літературної спільноти в той час, коли здоров’я та засоби існування багатьох людей під загрозою.

PEN America розподіляв гранти від 500 до 1000 доларів США на основі заявок, які демонструють неспроможність задовольнити гостру фінансову потребу, особливо в результаті спалаху COVID-19.

«Оновлення від 15 жовтня 2020 року: реакція на екстрений фонд американських письменників PEN була величезною, це ілюструє вплив пандемії та економічної кризи, що послідувала за нею, на літературну спільноту. Ми пишаємося тим, що мобілізували п’ятикратний збільшення фінансування та розподілили гранти серед більш ніж 500 письменників. Тепер ми отримали додаткове фінансування, щоб відновити надання грантів на обмежений період. Фонд знову відкритий за принципом «перший прийшов, першим обслужений» для заявників, які раніше не отримували грант Writers Emergency Fund. Ми прийматимемо заявки, доки наші наявні кошти не будуть вичерпані».

Фонд невідкладних дій з прав жінок

Гранти швидкого реагування Фонду невідкладних дій забезпечують стійкість рухів за права людини та гендерну справедливість, підтримуючи заходи безпеки та діяльність активістів, коли потрібна швидка відповідь. Зокрема, гранти швидкого реагування пропонують швидке та гнучке фінансування для реагування на загрози безпеці або несподівані можливості адвокатури, з якими стикаються жінки, трансгендери або гендерно неконформні активісти та правозахисники.

Фонд невідкладних дій приймає заявки будь-якою мовою, використовуючи онлайн-додатки, текстові та мобільні програми для фінансування 365 днів на рік. Ми відповідаємо на заявки протягом 24 годин після подачі. Зазвичай рішення приймаються протягом 1-10 робочих днів. (Потреби в перекладі можуть збільшити час прийняття рішення.) Після схвалення гранту кошти можна перерахувати протягом 24 годин до 10 робочих днів, залежно від потреби.

Медіа Консорціум (тільки для України)

The Fix, британська медіа-індустрія та консультаційна компанія з українським корінням, співпрацює з Are We Europe, Jnomics та Media Development Foundation, а також з кількома медіа-партнерами з усієї Європи. Група співпрацює зі зростаючим списком українських медіа, серед яких «Українська Правда», «Заборона», «Детектор медіа» та інші. Якщо ви працюєте у незалежному медіа, що висвітлює війну, хочете бути частиною кампанії та отримати фінансову чи будь-яку іншу допомогу, надішліть короткий опис вашого медіа та список невідкладних потреб на електронну адресу partnerships@thefix.media (майте на увазі, що негайну підтримку на місці надати надзвичайно важко). Якщо ви – фрілансер, який працює в Україні, ви також можете надіслати електронного листа. Хоча консорціум не може надати жодних гарантій, вони намагаються надати підтримку колегам-фрілансерам. Це складніше щодо адміністративних та управлінських питань, але вони працюють над їхнім вирішенням.

Última actualización